انگیزه های سیاسی اطلاع رسانی را آلوده می کند که اثری منفی دارد

به گزارش خبرگزاری سازمان بسیج رسانه کرمان ،  محمد جواد فدایی استانداردر جلسه مجمع عمومی سالانه بسیج رسانه استان کرمان که در سالن آمفی تاتر موزه دفاع مقدس برگزار شد اظهار داشت : هر مجموعه که ایجاد می شود اهدافی دارد و روش هایی را برای رسیدن به آنها و شاخصه هایی را دارد برای اینکه بهتر به اهداف خود برسد و چه تغییری را باید بدهد .

فدایی افزود: بسیج رسانه هم مستثنی از این قاعده نیست برنامه های خود را دنبال می کند و همه ما وقتی بسیج رسانه به گوشمان می خورد این برداشت ها را داریم که عده ای داوطلب و خودجوش جمع شده اند  برای انجام کاری که این حرکت از تعهد و تدین آنها و علاقه ای که به اسلام و انقلاب اسلامی دارند نشات می گیرد.

استاندار کرمان خاطر نشان کرد : این افراد هدفشان این است که به بقا انقلاب و تداوم نظام و جامع پوشیدن دستورات رهبری و رضایت مردم و خدا ختم شود و کلمه رسانه این گروه به این اهداف می خواهند برسند با آگاهی دادن و اطلاع رسانی می خواهند خواسته ها تحقق پیدا کند

فدایی با بیان اینکه بسیج رسانه می خواهند به اهداف نظام خدمت کنند و از این تشکل دولت و مردم انتظاراتی دارد یادآور شد : وقتی که صحبت از آگاهی رساندن می شود ضرورت دارد به چند نکته توجه شود و باید فردی که به مردم و مسئولین اطلاع رسانی می کند اطلاعات داشته باشد .

وی ادامه داد : در اطلاع رسانی باید صادقانه عمل کنند و اطلاع رسانی باید به نحو موثر باشد که تاثیرات مطلوب را بگذارد ولی در برخی رسانه ها به این نکات توجه نمی شود و مطالب با واقعیت یکی نیست.

استاندار کرمان با بیان این که باید اطلاع رسانی ها موثر باشد ؛ عنوان داشت : برخی اوقات انگیزه های سیاسی اطلاع رسانی صاف را آلوده می کند و این اتفاق اثرات منفی می گذارد و فاصله های جناحی را افزایش می دهد و گاهی اوقات دیده می شود که اطلاع رسانی موثر نیست و اثر مثبت ندارد.

فدایی ادامه داد : ما وظیفه داریم به توسعه جامعه بپردازیم و مطالبه گری ها موجب می شود که ما به انجام کار راغب تر شویم و کار رسانه و مطبوعاتی کار دقیقی است و قابل جبران نمی باشد.

وی اضافه کرد : در آگاهی دادن و نقل اخبار دقت زیادی را باید داشته باشیم زیرا دولت و مردم از رسانه انتظاراتی دارند و باید همه این موارد را هماهنگ کنیم.
استاندار کرمان بیان کرد : رسانه ها و بسیج رسانه ما را باید کمک کنند که سیستم اداری را اصلاح کنیم با استفاده از سنجش و ارزیابی با شاخص رضایت مردم.

وی تشریح کرد: با این سیستم اداری نمی شود کار کرد و باید توسعه را به وجود آورد؛همه باید پاسخگو باشند همه افراد و مسئولین باید به نظام ، مردم و خداوند پاسخگو باشند و اصحاب رسانه باید به خوبی و گرمی بپذیرند و پاسخگو باشند.

این مقام مسئول  گفت :بسیج رسانه در امر سوال کردن و انتظار جواب داشتن و مدیران موظف به جواب دادن هستند و من رسانه ها و بسیج رسانه را در پاسخگویی کمک می کنم .

فدایی افزود : مشکلات زیادی در جامعه داریم که با آموزشی که رسانه ها به عهده میگیرند قابل حل شدن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *